Over Move

Kinderen kunnen meer bereiken in de maatschappij als ze hun mogelijkheden ontdekken. Dat is helaas niet vanzelfsprekend voor alle kinderen. Move werkt hieraan door kinderen uit minder bedeelde wijken te koppelen aan studenten. Zij laten deze kinderen in onze projecten ontdekken wat ze kunnen bereiken en welke impact ze op hun eigen leefomgeving kunnen hebben.

Ze brainstormen over de vraag ‘Hoe kunnen wij zelf de buurt verbeteren?’ en nemen daarmee samen de verantwoordelijkheid over het bedenken en uitvoeren van een maatschappelijk project. De ideeën en talenten van de kinderen staan hierbij voorop en samen met de studenten geven zij de buurt een boost. Tijdens het project nemen de studenten een kijkje in het leven van de kinderen en andersom. Twee groepen die elkaar normaal gesproken niet ontmoeten, leren elkaar zo kennen.
Lees verder

Werkwijze

In de projecten van Move krijgen kinderen en studenten samen het eigenaarschap en de verantwoordelijkheid over het bedenken en uitvoeren van hun eigen project. Bottom-up werken en hen daarmee de vrije ruimte geven om hun eigen ideeën tot werkelijkheid te maken staat daarbij voorop. Het project bestaat uit twee onderdelen: een actief uitstapje, waarin de studenten de kinderen meenemen naar het studentenleven en een buurttraject.
Lees verder

Onze impact

Iedereen die betrokken is bij Move-projecten ziet blije gezichten, bijzondere verbindingen en mooie momenten, maar wat is nou precies de waarde van onze projecten voor de deelnemers?
Lees verder

Ervaringen

“We hebben in een uur tijd meer bereikt dan in jaren campagne voeren”. Neem een kijkje achter de schermen en lees de verhalen van studenten, kinderen, docenten en partners.
Lees verder

Oprichting

Ieder verhaal heeft een begin. Het verhaal van Stichting Move begon in 2007. Een studentencommissie van roeivereniging Orca in Utrecht werd opgericht als verbinder tussen studenten, kinderen en een woningcorporatie...
Lees verder

Meer informatie?

Onze Moves

Tot nu toe zijn
6.000 kinderen
en 1.500 studenten
250 projecten gestart
in 8 studentensteden.

Medewerkers

Madelein van der Ploeg
Projectcoördinator Utrecht
madelein@stichtingmove.com
Foke Prins
Projectcoördinator Groningen
foke@stichtingmove.com
Marieke van Hoof
Projectcoördinator Tilburg
marieke@stichtingmove.com
Lauke Bos
Projectcoördinator Nijmegen
lauke@stichtingmove.com
Hanna Boersma
Projectcoördinator Utrecht
hanna.boersma@stichtingmove.com
Minguel Baker
Projectcoördinator Rotterdam
minguel@stichtingmove.com
Irma Gerritsen
Projectcoördinator Amsterdam
Irma@stichtingmove.com
Lena Schillings
Projectcoördinator Nijmegen
lena@stichtingmove.com
Olivier Hofman
Communicatie & PR
olivier@stichtingmove.com
Marloes Bosselaar
Projectcoördinator Leiden
marloes@stichtingmove.com
Sophie Heijmans
Projectcoördinator Tilburg
sophie.heijmans@stichtingmove.com
Renske Oosterwijk
Manager talentontwikkeling
renske@stichtingmove.com
Karina van der Meijden
Projectcoördinator Utrecht
karina@stichtingmove.com
Julie Toonen
Trainee projectcoördinator Utrecht
julie@stichtingmove.com
Elisa Asscheman
Fondsenwerver
elisa@stichtingmove.com
Fabian Kreulen
Projectcoördinator Utrecht
fabian@stichtingmove.com
Lisanne van den Engel
Projectcoördinator Leiden
lisanne@stichtingmove.com
Laura Molsbergen
Stagiaire Social Storyteller
laura@stichtingmove.com
Jacco van Mersbergen
Directeur
jacco@stichtingmove.com
Joram Verhoeven
Projectcoördinator Amsterdam
joram@stichtingmove.com
Douwe Jan van der Wal
Projectcoördinator Groningen
douwejan@stichtingmove.com
Sietske van Leeuwen
Projectleider Move your World!
sietske@stichtingmove.com
Laurens Klijmij
Projectcoördinator Delft/Rotterdam
laurens@stichtingmove.com
Ivana Barisic
Projectcoördinator Rotterdam
Ivana@stichtingmove.com

Bestuur

Camiel Selker
Voorzitter
Thekla Teunis
Algemeen bestuurslid & Oprichter
Michael Jansen
Penningmeester
Michiel Bodt
Algemeen bestuurslid & oprichter
Aleid Wolfsen
Algemeen bestuurslid
Frauke van Iperen
Secretaris